Dënohen me burg aktorja shqiptare dhe Delibal, arsyeja shokuese – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
8 °C

Dënohen me burg aktorja shqiptare dhe Delibal, arsyeja shokuese

08:25 | 17 Maj 2018

Çağatay Ulusoy dhe aktorja turke me prejardhje shqiptare, Gizem Karaca janë dënuar me 4 vjet e 2 muaj burg me akuzën “bërjen e trafikut të drogës”.

Bashkë me ta, për të njëjtën krim u dënua edhe këngëtari Cenk Eren me 6 vjet e 3 muaj, shkruan ‘Ensonhaber’, transmeton lajmi

Vendimi i gjykatës erdhi pas një aksioni policor ku te ata edhe fytyra tjera publike u gjetën sasi të kokainës dhe kanabisit.Përpos se me burg, Cagatay, Gizem, Cenk Eren e të tjerët u dënuan edhe me para.

Dosja e lëndës do të dërgohet në Gjykatën e Apelit.

Nëse aktgjykimi miratohet, të pandehurit do të burgosen

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!