Deputeti i PDK-së ‘godet’ qeverisjen e Bekim Jasharit në Skenderaj – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
21 °C

Deputeti i PDK-së ‘godet’ qeverisjen e Bekim Jasharit në Skenderaj

18:18 | 11 Tetor 2018

Deputeti i PDK-së, Mërgim Lushtaku i ftuar në Frontal në T7, ka thënë se Bekim Jashari kryetari aktual i Skenderajt nuk ka vullnet për të punuar për qytetarët. Përkundër mungesës së gatishmërisë së tij për punë Lushtaku thotë se ai si deputet i Kuvendit të Kosovës ka dërguar disa projekte në këtë Komunë.

Duke folur për mungesën e angazhimit të Jasharit, ai ka thënë se mund të zhgënjehen edhe votuesit e PDK-së të cilët e mbështetën Jasharin për të parin e Skenderajt.

Më tej ai konisideron se mungesa e angazhimit mund të dëmtojë edhe vetë Partinë Demokartike të Kosovës.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!