Derisa PSG-ja fitoi titullin, shikoni se çka bëri Neymar – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
13 °C

Derisa PSG-ja fitoi titullin, shikoni se çka bëri Neymar

20:55 | 16 Prill 2018

Paris Saint-Germain e vulosi titullin pas deklasimit të AS Monaco në Parc des Princes dhe kështu klubi kryeqytetas francez vulosi titullin e ligës për sezonin 2017/18, transmeton ORAinfo.

Ndërsa ekipi i Unai Emery vulosi një fitore ndaj Monakos, nënshkrimi i PSG-së, Neymar, po luante poker.

 

Neymar është larguar nga Parisi pasi që kishte pësuar një lëndim të rëndë, por ai luajti një rol kyç në ndihmën e ekipit  të Parisit për të fituar titullin këtë sezon.

Pasi arriti në PSG për një rekord prej 222 milionë eurosh nga Barcelona verën e kaluar dhe shënoi 19 gola dhe regjistroi 13 asistime në 20 ndeshje të ligës../ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!