Desert me tri lloje çokollate dhe ujë (VIDEO) – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
15 °C

Desert me tri lloje çokollate dhe ujë (VIDEO)

14:43 | 22 Qershor 2017

Përbërësit:

▪ Çokollatë e zezë, ngjyrë kafe dhe të bardhë
▪ Ujë

Përgatitja:

Ndajini copëzat e çokollatës në tri pjata dhe shtojini një sasi të vogël të ujit të nxehtë.

Përzini derisa masa të bëhet e njëjtë.

Këtë masë, futeni në qese që mbyllet në mënyrë hermetike dhe vendoseni në frigorifer për një orë.

Kthejeni masën në enë dhe shtojini pak ujë të nxehtë dhe përziejini me mikser, derisa masa të bëhet e njëjtë.

Vendoseni masën në një fishek dhe zbrazeni ngadalë në gotë, shtresë pas shtrese.

Vendosini këto gota, në frigorifer për 30 minuta, para se t’i shërbeni.

Ky desert më së miri shoqërohet me kafe dhe me ndonjë liker.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!