Dështimi i Milanit, kërkon edhe një shans nga Mirabellit dhe Fassones – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
7 °C

Dështimi i Milanit, kërkon edhe një shans nga Mirabellit dhe Fassones

18:42 | 25 Maj 2018

Sulmuesi i Milanit, Nikola Kaliniç e ka bërë të qartë drejtorin menaxhues të klubit Marco Fassone dhe drejtorin sportiv Massimiliano Mirabelli se ai nuk ka ndërmend të largohet nga AC Milan në verë, thotë Calciomercato.com,përcjell ORAinfo.

Argjentina arriti nga Fiorentina për 25 milionë euro verën e kaluar, Nikola Kaliniç ka pasur një ndikim negativ në sezonin e tij të parë në Milan, ku ai shënoi 6 gola në 41 ndeshje mes ligës, kupave dhe Super Cup.

Calciomercato.com ka mësuar se Nikola Kaliniç ishte kërkuar nga Bayer Leverkusen, Lokomotiv Mosca dhe Eintracht Frankfurt. Megjithatë, Nikola Kaliniç ka hedhur poshtë ofertat e këtyre tre klubeve dhe ka kërkuar një shans të dytë për të provuar veten në San Siro.

Milan janë në kërkim për të sjellë lojtarë të rinj dhe duan të bëjnë disa ndryshime në anën sulmuese të fushës. Kur krahasohet me disa javë më parë, ka një ndjenjë në rritje se Nikola Kaliniç do të jetë në klub./ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!