Disa shenja që duhet t’i dini për kancerin e zorrëve – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
3 °C

Disa shenja që duhet t’i dini për kancerin e zorrëve

18:47 | 09 Nëntor 2018

Një grua e cila ka humbur, katër nga miqët e saj nga kanceri i zorrëve, për katër ditë dha disa, këshilla se si ta vëreni këtë sëmundje e cila po merr një mori jetësh të njerëzve.

Ajo u shpreh se është e padrejtë që të mos e vëreni, sëmundjen dhe të mos keni mundësi të bëni ndonjë gjë për ta parandaluar atë, përcjell ORAinfo.

Gruaja u shpreh se në hapësirën prej katër ditëve kishte humbur katër njerëz nga shoqëria e saj dhe se të gjitha këto të marra shumë shpejt nga kanceri i zorrëve, edhe pse asnjë nga humbjet nuk ishte e papritur, ajo tha se kjo nuk e bënë humbjen e tyre më pak tragjike.

Zemërimi i saj filloi kur kishte marrë një mesazh ku shkruante se Laura Harris, një infermiere e kancerit kishte ndërruar jetë dhe se ajo ishte vetëm 42 vjeqe kur u diagnostifikua me kancer të zorrëve, andaj gruaja me emrin, Deborah James, u shpreh se mundësia më e mirë për shërimin e kësaj sëmundjeje është që ta vëreni diagnozën sa më herët.

Ne ju sjellim një pjesë të shkëputur nga libri i saj ku shpjegon disa nga shenjat e këtij lloji të kancerit e cila po merr një mori jetësh të njerëzve :

1-Gjakdergje

2-humbje e oreksit

3-humbja në peshë

4-lodhje

5-dhimbje të stomakut./ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!