Donald Trump e shkarkon Sekretarin Tillerson, emron shefin e CIA-s – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
7 °C

Donald Trump e shkarkon Sekretarin Tillerson, emron shefin e CIA-s

14:18 | 13 Mars 2018

Presidenti i ShBA’ve Donald Trump e ka shkarkuar nga posti i Sekretarit të Shtetit Rex Tillersonin duke bërë me dije se në vend të tij e ka emëruar drejtorin e CIA-s mike Pompeo.

Për këtë shkarkim, Trump ka njoftuar nëpërmjet Twitter ku e ka falënderuar sekretarin Tillerson për shërbimin e tij.

Ndërkohë që presidenti amerikan ka thënë se sekretari i ri Mike Pompeo do të bëjë punë të shkëlqyer.

 

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!