Dardan Molliqaj ia pëlqen statusin Aida Dërgutit për largim nga Vetëvendosje! – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
7 °C

Dardan Molliqaj ia pëlqen statusin Aida Dërgutit për largim nga Vetëvendosje!

15:15 | 11 Dhjetor 2017

Deputetja e VV-së, Aida Dërguti, përmes një postimi në Facebook lajmëroi dorëheqjen nga Kryesia e partisë dhe nga kryetarja e degës në Vushtrri.

Dërguti iu drejtua me letër kryetarit të partisë, Visar Ymerit duke ia dhënë lajmin për dorëheqjen dhe duke treguar për fyerjet që i janë bërë.

E këtë postim e ka pëlqyer ish-sekretari i kësaj partie, Dardan Molliqaj.

Pasi Aida Dërguti kishte përdorur një term fyes për ish-liderin e VV-së, Albin Kurti, VV-ja ishte ndaj në dy tabore, por dhe kundër.

Në mesin e atyre që i kanë dal në krah Dërgutit, por në heshtje, është edhe Molliqaj.

A do ta ndjek rrugën e Dërgutit edhe Molliqaj pritet në ditët në vazhdim.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!