Dorëhiqet Presidenti i… – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
8 °C

Dorëhiqet Presidenti i…

22:12 | 14 Shkurt 2018

Presidenti Jacob Zuma ka dhënë dorëheqjen si President i Republikës së Afrikës së Jugut, njofton Klan Kosova.

Ai thotë se vendimi i tij pason pas takimit të komitetit ekzekutiv të Kongresit Kombëtar Afrikan dhe pas javëve plot spekulime rreth së ardhmes së tij si president.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!