‘Dridhet’ Barcelona ! Ylli i madh ia konfirmon largimin   – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
17 °C

‘Dridhet’ Barcelona ! Ylli i madh ia konfirmon largimin  

12:53 | 13 Tetor 2017

Mbrojtësi i Barcelonës, Javier Mascherano ka pranuar se ka menduar largimin nga klubi në fund të sezonit aktual, përcjell ORAinfo.

33-vjeçari është aktualisht në fushatën e tij të tetë në Camp Nou, por gradualisht po fillon më rrallë për shkak të shfaqjes së Samuel Umtiti, ndërsa ai gjithashtu konfirmoi se do të tërhiqet nga detyra ndërkombëtare pas Kupës së Botës.

“Është e qartë se ndoshta në fund të këtij sezoni, unë do të analizoj çfarë duhet të bëj”, tha Mascherano për TyC Sports.

“Unë ende kam një kontratë me klubin natyrisht dhe ata kanë treguar se janë të lumtur me mua, por në këtë moment nuk kam folur ende me askënd.

“Do të ketë kohë për mua të mendoj, tani luaj më rrallë në nivelin e klubit sepse tani kanë dy mbrojtës të tjerë qendrorë që janë më të mirë.

“Unë përpiqem të luftoj për vendin tim në ekip dhe të jem i motivuar dhe i gatshëm.

“Me Argjentinën? Koha ime me ekipin kombëtar ka mbaruar dhe pas verës tjetër, unë nuk do të shkoj më tej me ta “, ka thënë ylli i Barcelonës./ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!