Dridhet bota e futbollit, Messi jep një lajm që askush nuk e priste – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
16 °C

Dridhet bota e futbollit, Messi jep një lajm që askush nuk e priste

16:05 | 19 Mars 2018

Ylli i Barcelonës, Lionel Messi ka lënë të kuptohet se mund të tërhiqet nga futbolli kombëtar pas Kupës së Botës këtë verë, përcjell ORAinfo.

30-vjeçari është i vendosur të luajë në finalen e katërt të Kupës së Botës por ka qenë pjesë e një ekipi që humbi finalen e Kupës së Botës 2014 dhe dy shfaqje të mëvonshme të Copa America.

“Është e vërtetë që ne besojmë se kjo skuadër do të luajë në turneun tonë të fundit të madh së bashku,” tha Messi për La Cornisa në vendin e tij të lindjes.

“Kemi arritur tri finale por nuk kemi fituar asnjë dhe natyrisht se e ardhmja varet nga rezultatet dhe ndjenjën e skuadrës, por është ajo që ne ndjejmë.

“Ka pasur shumë gjëra për ne dhe për shumë pyetje, dhe nëse nuk fitojmë këtë verë, më shumë lojtarë do të kërkohet të largohen.

“Është mirë të shoh njerëz që dëshirojnë mua dhe ekipin një Kupa Botërore të madhe, dhe kaq shumë duan të më shohin të fitoj trofeun”, ka përfunduar Messi../ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!