‘Dridhet’ Chelsea, Kante po transferohet te gjiganti evropian – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
8 °C

‘Dridhet’ Chelsea, Kante po transferohet te gjiganti evropian

19:00 | 13 Janar 2018

N’Golo Kante është padyshim mesfushori më i mirë në Premier Liga.

Mesfushori francez është një lojtar që po ta shikosh duke luajtur, e gjen në çdo pjesë të fushës.

Kante ka bërë që Chelsea të pranoj shumë oferta nga klubet e mëdha evropiane, e që njëra ndër to është edhe PSG-ja, përcjell ORAinfo.

Klubi francez është dashuruar në lojën e mesfushorit të skuadrës londinez,e e që vështirë se blutë do ta lejojnë largimin e tij.

Por, një ofertë mbi 100 milionë euro, natyrisht se do ta tundoj Chelsean, që është në fazën e ndërtimit të stadiumit dhe rrezikon që të përballet me akuza nga FIFA për bilancin financiar./ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!