Dridhet Shqipëria – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
7 °C

Dridhet Shqipëria

14:04 | 14 Maj 2018

Qendra Evropiane Mesdhetare e Sizmologjisë bën me dije se paraditen e të hënës janë shënuar lëkundje toke në Shqipëri.

Tërmeti është i magnitudës 4 ballë i shkallës rihter, ndërsa epiqendra ka qenë në afërsi të Himarës.

Lëkundjet kanë ndodhur 20 km në veri të Himarës, dhe 30 km në verilindje të Vlorës.

Epiqendra ka një thellësi prej 2 km. Tërmeti ka ndodhur rreth orës 10:56 të paradites.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!