Dy fëmijë shtrihen në një shtrat, pediatria në gjendje të mjerueshme – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
15 °C

Dy fëmijë shtrihen në një shtrat, pediatria në gjendje të mjerueshme

23:58 | 13 Janar 2018

Në repartin e pediatrisë nuk ka shtretër të mjaftueshëm për fëmijët të cilët gripi ju ka shkaktuar komplikacione.

Në një shtrat po qëndrojnë 2 fëmijë, madje edhe prindërit e tyre. Një nënë tjetër thotë se gjatë natës fëmija ju rrëzua në tokë.

Këtë e pohon edhe vet Doktoresha Arbnore Batalli, e cila thotë se këto ditë është vërejtur një shtim numrit të pacientëve.

Sipas saj, kjo po ndodh si shkak i ndotjes së ajrit. Kujtojmë se në Prishtinë, ditëve të fundit, ndotja e ajrit ka kaluar çdo kufi të normales.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!