E çuditshme: Vetura e mbështjellë me më së shumti flokë – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
3 °C

E çuditshme: Vetura e mbështjellë me më së shumti flokë

10:54 | 24 Nëntor 2017

Maria Lucio Mugno nga Padula e Italisë, është floktarja që ka hyrë dy herë në Librin e Rekordeve të Ginisit, për veturën e mbuluar me më së shumti flokë njerëzish.

Fillimisht, ajo kishte fituar çmimin, pasi mbuloi tërë sipërfaqen e Fiat 500, me gërsheta që punuara prej fijeve të prera nga klientet, transmeton Telegrafi.

Kjo vetëm i dha motiv, që pas disa vitesh, në veturë të shtoi 100 kilogramë flokë në total dhe të thyej rekordin e arritur më parë.

Videoja e postuar më poshtë, tregon nga afër këtë makinë, në të cilën janë investuar 80 mijë euro, si dhe nevojitet kujdes i madh për ta mbajtur patër.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!