E dhimbshme, ‘vdes’ Sinani – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
5 °C

E dhimbshme, ‘vdes’ Sinani

10:39 | 14 Mars 2018

Aktori turk, Serhat Teoman i cili u bë i njohur tek ne me rolin e “Sinanit” si shef i policisë në serialin e famshëm “Anne” apo në shqip “Nënë” dashurohet në protagonisten Zeynepin, por dashuria e tyre në serial përfundon, pasi që “Sinani” vdes.

Kjo e papritur do të ndodhë në episodet e fundit të këtij seriali. Ai duke mundur ta shpëtojë Shulen dhe fëmijën e saj goditet nga një kamion.

“Sinani” nuk mund të i shpejtojë vdekjes kështu edhe përfundon roli i tij në këtë serial, shkruan rtv21.tv. “Sinani” u lind në vitin 1983 në Turqi, ai u diplomua në Fakultetin e Arteve të Bukura.

Aktori ka diplomë masteir në Departamentin e Teatrit Universitar “Mimar Sinan”, ai ka qenë në industrinë televizive që nga fillimi i viteve 2000.

Ndërsa, sa i përket jetës personale aktori 35 vjeçar është në lidhje me aktoren turke Leyla Feray e cila ishte pjesë edhe e serialit të njohur “Kosem”.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!

Nora Istrefi