E dhimbshme: Xavi merr vendimin e karrierës – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
5 °C

E dhimbshme: Xavi merr vendimin e karrierës

14:45 | 23 Tetor 2018

Xavi Hernandez duket se ka ndarë mendjen të pensionohet nga futbolli.

Xavi Hernandez ka thënë se ky është sezoni i tij i fundit me Al Sadd.

Legjenda e Barcelonës dhe e Spanjës ka deklaruar se koha e tij si lojtar ka ardhur në përfundim, por jo të largo0het nga futbolli.

“Mendoj se ky është sezoni im i fundit si lojtar”, ka thënë Xavi, përcjell “lajmi.net”.

“Unë do të largohet si lojtar, por nuk do të largohem asnjëherë nga futbolli, pasi në të ardhmen planifikoj që të bëhem trajner”, ka thënë më tej legjenda spanjolle.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!