E frikshme, momenti kur aeroplani hyn në mes të stuhisë – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
19 °C

E frikshme, momenti kur aeroplani hyn në mes të stuhisë

10:37 | 08 Tetor 2018

Ky është momenti i pabesueshëm kur pilotët e një avioni fluturuan drejt e në qendër të stuhisë ‘Matthew’.
Kapiteni Tim Gallagher, që ka shumë përvojë në fluturimet në mot të rrezikshëm si pilot, ia doli që ta kalonte stuhinë në Florida me aeroplan.

Aeroplani mund të shihet duke u dridhur dhunshëm në video, filmuar nga dikush në kabinë – por që pilotët qëndrojnë të qetë pavarësisht dridhjeve të mëdha, transmeton Gazeta Express.

Përderisa lëvizë drejt stuhisë, shiu i madh valëvitet në dritare duke ulur në masë të madhe dukshmërinë përpara.

Videoja u publikua në Facebook dhe mori më shumë se dy milionë shikime.

Shikojeni:

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!