E FUNDIT: Vdes aktorja që e njihnit të gjithë – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
8 °C

E FUNDIT: Vdes aktorja që e njihnit të gjithë

16:56 | 30 Prill 2018

Ka vdekur në moshën 52 vjeçare aktorja amerikane Pamela Gidley.Gidley njihet më së miri për rolin e saj si Teresa Banks, në filmin Twin Peaks prequel Fire Walk With Me.

Vdekjen e saj e ka konfirmuar familjarë të saj ndërsa kanë pranuar se Pamela vdiq “në mënyrë paqësore” në shtëpinë e saj në Seabrook, New Hampshire, më 16 prill.

Shkaku i vdekjes nuk është bërë publik ende.Gidley, një model ish-fëmije, u emërua “Vajza më e bukur në botë” nga Wilhelmina Modeling Agency në vitin 1985.

Ajo iu kthye aktrimit një vit më vonë, duke u shfaqur së bashku me Josh Brolin dhe bashkëbiseduesin e ardhshëm Tëin Peaks Sherilyn Fenn në Thrashin.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!