E kërkoi Milan me ngulm, po përfundoi në duart e Juventusit – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
12 °C

E kërkoi Milan me ngulm, po përfundoi në duart e Juventusit

09:09 | 15 Nëntor 2017

Emri i tij është Ammar Ramadan dhe ai është lindur më 5 janar 2001 në Siri. Babai i tij Munaf ishte një lojtar sirian që luante për Jableh. Ai inkurajoi pak Ammar për të luajtur futboll, pasi ai është ai që duhet të shikojë në të ardhmen, përcjell ORAinfo.

Në tetor 2015, familja Ramadan mbërriti në Lombardia (kjo për IlBianconero). Babai i tij Munaf u përpoq të gjente një shkollë futbolli për djalin e tij, ndërsa ai provoi me “Polisportiva Cimiano”.

Pas shënimit të 13 gola në 5 ndeshje për Rajonin Giovanissimi A, telefonat Cimiano nuk do të ndalin thirrjet.

Milan (të cilët kanë një mirëkuptim të mirë me Cimiano në sajë të De Sciglio që luajti atje), Inter, Torino, Atalanta, Cagliari ishin të gjithë të interesuar.

Në fund, është Juventusi që doli në krye pasi Ramadani arriti në gjyq me ekipin e U-15 të Davide Cei, sezonin e kaluar. Ai është i gatshëm të hyjë në botën e bardhezinjëve …/ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!