E mahnitshme kjo BMW – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
7 °C

E mahnitshme kjo BMW

22:59 | 05 Mars 2018

Koncepti i limuzinës së re luksoze coupe do të ekspozohet në auto-sallonin e ardhshëm në Gjenevë.

BMW ka publikuar “teaserin” e coupe të madh sportiv me katër dyer. Prodhuesi gjerman nuk ka zbuluar detaje tjera, por besohet se bëhet fjalë për studion e dizajnit të bazuar në konceptin e Serisë Coupe 8, prej së cilës më vonë do të krijohet Grand Coupe, transmeton KP.

Vetura do të ketë motor 4.4 litra bi-turbo V8, ndërrues automatik prej tetë shpejtësive. Automobili nga 0 deri në 100 km në orë arrin për rreth 3 sekonda.

Sa i përket coupe të zakonshëm të Serisë 8, koncepti i së cilës është shfaqur në maj të vitit të kaluar, versioni i prodhimit do të debutojë gjatë këtij viti, por data e premierës ende nuk dihet.

 

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!