E mbushi rezervuarin me Coca-Cola, ja çfarë i ndodhi – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
12 °C

E mbushi rezervuarin me Coca-Cola, ja çfarë i ndodhi

14:45 | 26 Dhjetor 2017

Megjithëse nuk e dimë se cila është përbërja e saktë kimike e Coca-Colas, jemi shumë të sigurt se kjo pije popullore bazohet kryesisht në ujë.

Një pronar i veturës BMW 325i E46, vendosi të provojë se çfarë do të ndodhë nëse mbush rezervuarin e benzinës me dy litra Coca-Cola, transmeton Telegrafi.

Në rezervuar ka edhe benzinë, por ai deshi të provojë se si ndikon pija e popullarizuar në makinën e tij.

Ai bëri edhe një videoklip që mund të shikoni më poshtë pasojat dhe sa i kushtoi riparimi i veturës.

Me fjalë të tjera – mos hidhni pije të gazuara në makinat tuaja.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!