E papritur, ja çka bëri Kroacia me 23 milinë eurot që i fitoi në Kampionat – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
11 °C

E papritur, ja çka bëri Kroacia me 23 milinë eurot që i fitoi në Kampionat

11:55 | 18 Korrik 2018

​Kombëtarja e Kroacisë ka vendosur që 23 milionë eurot e fituara nga Kupa e Botës t’i dhurojë për bamirësi

Kroacia në Kupën e Botës “Rusia 2018” arriti deri në finale, duke shënuar suksesin më të madh në histori të tyre në futboll.

Ata u mposhtën në finale nga Franca 4:2, por në shtëpi u pritën si heronj ku rreth 500 mijë qytetarë e falënderuan ekipin në rrugët e Zagrebit për emocionet që i falën gjatë një muaji.

Falë këtij suksesi, ata fituan 23 milionë euro nga FIFA.

Federata e Futbollit e Kroacisë ka vendosur që të gjithë paratë e fituara në Botëror t’i dhurojnë për bamirësi për fëmijët e varfër.

Ata me ato para do të mundësojnë që këta fëmijë të kalojnë pushimet e verës si të gjithë njerëzit e tjerë zakonshëm.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!