E papritur, ja kush po prin në garën për president të Malit të Zi – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
16 °C

E papritur, ja kush po prin në garën për president të Malit të Zi

20:56 | 15 Prill 2018

Mali i Zi sot ka mbajtur zgjedhjet presidenciale.

Pasi që të gjitha vendvotimet janë mbyllur të dhënat nga CEMI tregojnë se është duke prirë kandidati nga DPS, Milo Gjukanoviq, transmeton lajmi.net.

Gjukanoviq ka 55.1 për qind të mbështetjes së qytetarëve ndërsa Mlladen Bojaniq 35.5 për qind.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!