E papritur, kaq është diferenca mes Kurtit e Ymerit në zgjedhjet e Vetëvendosjes – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
18 °C

E papritur, kaq është diferenca mes Kurtit e Ymerit në zgjedhjet e Vetëvendosjes

23:00 | 21 Janar 2018

Përfundimi i numërimit të votave të procesit zgjedhor të brendshëm të Vetëvendosjes, sipas rezultateve paraprake i jep Albin Kurtit postin e kryetarit të këtij subjekti partiak me 98.82% të votave të fituara.

Por, tre vjet më parë, ish Kryetari i Vetëvendosjes, Visar Ymeri, kishte fituar postin e të parit të Vetëvendosjes me rezultat prej 97.42% të votave në tërësi, transmeton Klan Kosova.

Kjo shifër e Ymerit krahasuar me rezultatet paraprake të shpallura aktualisht për zgjedhjet e brendshme 2018-të të këtij subjekti partiak, sjell diferencën ndaj Kurtit vetëm 1.04 për qind si fitues të postit të Kryetarit të Vetëvendosjes.

Albin kurti prin për 1.04% vota më shumë se ish-kryetari i kësaj Lëvizje Visar Ymeri, i cili e mbajti pozitën e kryetarit brenda Lëvizjes për më shumë se tri vite

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!