E papritur, Maroku e ndryshon orën krye n’veti – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
5 °C

E papritur, Maroku e ndryshon orën krye n’veti

23:44 | 26 Tetor 2018

Maroku ka vendosur të heqë kohën e dimrit dhe do të mbajë orët e saj në kohën e verës gjatë gjithë vitit.

Njoftimi vjen dy ditë para se orët të ktheheshin pas një ore të dielën.

Shmangia e kalimit do të shpëtonte “një orë dritë natyrore”, tha Ministri Mohammed Ben Abdelkader.

Me këtë vendim, kombi afrikan i veriut bashkohet me një numër vendesh të tjera, kryesisht në Afrikë dhe Azi.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!