E patë Ichan si fëmijë, por shikoni sa është rritur tani, një zeshkane që ju “çmend” – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
13 °C

E patë Ichan si fëmijë, por shikoni sa është rritur tani, një zeshkane që ju “çmend”

13:51 | 16 Prill 2018

Aktorja Sparsh Kanchandani e njohur më së miri në rolin e Ichës në serialin “Uttaran” ishte mjaftë e famshme gjatë kohës së saj në ekran.

Pafajësia dhe zgjuarsia e saj shkrihej në zemrën e shumë adhuruesëve të saj, por e vogla tani është rritur.

Ajo tani është 18 vjeçare, ndërsa ishte vetëm 8 vjeçe kur ishte brenda rolit të “Ichës” e cila me shumë profesionalizëm e bëri audiencën për vete, shkruan rtv21. tv.

Ajo i dha jetë rolit të Ichës në serialin “Uttaran” pastaj në rolit të Mias në serialin “The Princess Tales”.

Icha e vogël fitoi çmimin si artistja më e re në vitin 2010 nga akademia e televizionit indian.

Aktorja gëzon një numër të madh të ndjekësve në mediet sociale pasi ajo fitoi famë të jashtëzakonshme nga roli i saj si Icha. Rolin e Ichës në seriali “Uttaran”e vazhdoi aktorja Tina Dutta si një e rritur.

 

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!

Zaimina Vasjari