Edhe një tjetër shtet ‘godet’ Trampin rreth vendimit për Jerusalemin – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
3 °C

Edhe një tjetër shtet ‘godet’ Trampin rreth vendimit për Jerusalemin

22:52 | 06 Dhjetor 2017

Kryeministrja e Britanisë së Madhe, Theresa May ka shtuar zërin e saj për mospajtimin lidhur me vendimin e fundit për Jerusalemin nga Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump.

“Ne nuk pajtohemi me vendimin e SHBA për të lëvizur ambasadën e saj në Jerusalem dhe për të njohur Jerusalemin si kryeqytetin izraelit përpara një marrëveshjeje për statusin përfundimtar”, tha një zëdhënës i saj duke cituar zonjën May, njofton Klan Kosova.

“Ne besojmë se është e padobishme në lidhje me perspektivat për paqe në rajon”, citohet të ketë përfunduar May reagimin e saj ndaj vendimit të Presidentit Donald Trump.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!