Edhe zyrtarisht kjo parti e fiton Çairin – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
5 °C

Edhe zyrtarisht kjo parti e fiton Çairin

23:07 | 12 Nëntor 2017

Sipas rezultateve të publikuara në ueb-faqen e Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve të Maqedonisë është zyrtarizuar fitorja e Visar Ganiut, i cili e thelloi edhe më shumë dallimin në vota.

Nga rivotimi në vendvotimin 2901, nga 272 vota, 169 shkojnë për Visar Ganiun nga BDI, dhe 98 për Zeqirija Ibrahimin nga Lëvizja Besa.

Për dallim nga rrethi i dytë zgjedhor ku kandidati i BDI-së ishte në epërsi me 209 vota, në votimin e sotëm ky dallim u thellua për 346 vota më shumë.

Kandidatët për kryetar të Çairit ishin në Debat Pernime/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!