Edon Zhegrova flet pas fitores së Kosovës ndaj Maltës – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
21 °C

Edon Zhegrova flet pas fitores së Kosovës ndaj Maltës

23:59 | 11 Tetor 2018

Edon Zhegrova është shprehur shumë i lumtur pas fitores së Kosovës ndaj Maltës.

Edon Zhegrova ka thënë se sonte ishte i pafat, mirëpo është i lumtur me fitoren e Kosovës.

“Normalisht pak i pafat, por tri pikë ishin të rëndësishëm për ne. Të gjithë futbollistët kanë dhënë maksimumin”, ka thënë Zhegrova pas ndeshjes, raporton “lajmi.net”.

Ai ka thënë po ashtu se ndihet i lumtur që Challandes i ka dhënë mundësinë për të startuar sonte. Zhegrova luajti 90 minuta në këtë ndeshje.

“Normalisht, për mua si një 19 vjeçar ishte një ndjenjë e mirë që trajneri ma dha këtë mundësi. Unë e kam shfrytëzuar këtë dhe kam dhënë maksimumin për Kosovën, ashtu sikurse bëj gjithmonë”, ka thënë ai.

“I falëndëroj të gjithë tifozët të cilët sa herë luaj në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë me kanë përkrahur kaq shumë”.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!