Effenberg i shokon gjermanët: Low duhet t’i përjashtojë këta futbollistë nga kombëtarja – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
6 °C

Effenberg i shokon gjermanët: Low duhet t’i përjashtojë këta futbollistë nga kombëtarja

15:31 | 13 Qershor 2018

Ish-trajneri i Gjermanisë, Stefan Effenberg beson se menaxheri Joachim Low duhet të ketë përjashtuar Mesut Ozil dhe Ilkay Gundogan nga skuadra kombëtare përpara Kupës së Botës,përcjell ORAinfo.

Të dy lojtarët u fotografuan me presidentin turk Rexhep Tajip Erdogan muajin e kaluar, duke shkaktuar një zjarr të ashpër dhe krijuar polemika.

 

Erdogan është kritikuar për shkeljet e pretenduara të të drejtave të njeriut, si dhe për burgosjen e gazetarëve./ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!