Ekipi i njohur në Serie A shkarkon trajnerin – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
8 °C

Ekipi i njohur në Serie A shkarkon trajnerin

15:36 | 24 Prill 2018

Pas 11 humbjeve radhazi, Udinese ka shkarkuar trajnerin Massimo Oddo.

Lajmi është konfirmuar nga vetë trajneri italian me një postim në llogarinë e tij zyrtare në Instagram.

“Kam marrë mundësinë për të trajnuar një klub historik si Udinese me entuziazmin e një fëmije”.

“Vetë-sakrifica, profesionalizmi dhe zemra ishin forca lëvizëse për mua dhe stafin tim gjatë periudhës pozitive që jetuam dhe madje edhe më shumë në këtë periudhë të fundit negative”.

“Ne provuam gjithçka për të dalë nga këto vështirësi, sigurisht disa gjëra nuk shkojnë në rrugën e duhur, patjetër kemi bërë disa gabime, por gjithnjë me një qëndrim pozitiv”.

“Ju na dhanë nxitje më të madhe me mbështetjen tuaj të pakushtëzuar, e cila kurrë nuk lëkundet edhe në këtë kohë të errët”.

“Populli Friulian dhe tifozët e Udineses më treguan respekt dhe dashuri të madhe që nga dita e parë. Kam ardhur si mik dhe largohem si mik”.

“Faleminderit, Udine. Stafi im teknik dhe unë kurrë nuk do ta harrojmë Friulin”, ka shkruar Massimo Oddo në Instagram.

Igor Tudor pritet të zyrtarizohet sot si zëvendësues i tij tek Udinese.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!