EKSKLUZIVE: Merret vendimi i fundit mbi Allegrin – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
12 °C

EKSKLUZIVE: Merret vendimi i fundit mbi Allegrin

13:47 | 14 Janar 2018

Në mes të thashethemeve që e lidhin atë me lëvizjen në Paris-Saint Germain dhe Chelsea, Juventusi ka vendosur të qëndrojë me Massimiliano Allegrin, përcjell ORAinfo.

Allegri iu bashkua Juventusit pas daljes së Antonio Conte në vitin 2014 dhe prej asaj kohe ka fituar Scudetto çdo sezon të vetëm dhe ka dërguar Zonjën e Vjetër në dy finalet e Ligës së Kampionëve.

 

Fabrizio Romano thotë se Juve ka marrë një vendim se ata do të vazhdojnë me Allegrin, i cili ende ka të njëjtin entuziazëm për punën që kishte kur shkroi një marrëveshje të re verën e kaluar.

Marrëveshja e re zgjati qëndrimin e tij në Zonën e Vjetër deri në vitin 2020 dhe tani është i gatshëm të qëndrojë në klub, pavarësisht interesit nga PSG dhe Chelsea./ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!