EKSTRADIMI I GYLENISTËVE, I KAPËM ME “LAK“ DHE I DORËZUAM NË “KASAPHANË“(!): – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
12 °C

EKSTRADIMI I GYLENISTËVE, I KAPËM ME “LAK“ DHE I DORËZUAM NË “KASAPHANË“(!):

Shkruar nga: Shemsi Reçica

22:49 | 30 Mars 2018

Kahraman Demirez, Yusuf Karabina, Cihan Ozkan, Osman Karakaya, Hasan Huseyin Gunakan dhe Mustafa Erdem.
*****
KOSOVA NË DUAR TË PASIGURTA:

KRYETARI I KOSOVËS, Hashim Thaçi: “Jam informuar pas ngjarjes, jam i zhgënjyer me atë çka ka ndodhur“(!);

KRYEMINISTRI I KOSOVËS, Ramush Haradinaj, ka kërkuar raportim nga Drejtori i AKI –së, drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, ministri i Punëve të Brendshme dhe ministri i Drejtësisë: “Pse u revokuan lejeqëndrimet e tyre? Pse u bë ndalimi i tyre? Pse janë deportuar me urgjencë dhe në fshehtësi?”(!)

MINISTRI I PUNËVE TË JASHTME, Behgjet Pacolli: “Jam njoftuar shumë vonë për këtë aksion, tek pasi ka përfunduar“(!).

KRYETARI I KUVENDIT TË KOSOVËS, Kadri Veseli, thotë se nuk ka ditur asgjë dhe për këtë çështje është njoftuar nga familjarët(!).

Pra, në duar të kujt është Kosova?!

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!