Ëmbëlsirë e lehtë – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
13 °C

Ëmbëlsirë e lehtë

22:00 | 19 Janar 2018

Për ta përgatitur këtë ëmbëlsirë ju nevojiten:
4 ve
5 lugë sheqer
5 lugë miell
5 lugë vaj
3 lugë kakao
1 pluhur pjekje

Për fillin e bardhë:
1 litër qumësht
6 lugë niseshte
6 lugë sheqer (treten me pak qumësht si pudingu)Për fillin e kuq:
1 liter lëng vishnje
6 lugë niseshte
6 lugë sheqer (treten me pak lëng vishnje)

Ju bëftë mirë!

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!