Erdoganit po i ndodh diçka e keqe – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
8 °C

Erdoganit po i ndodh diçka e keqe

12:13 | 24 Prill 2018

Debate të ashpra kanë përfshirë politikën e brendshme turke.

Deklarata e partisë më të madhe opozitare se lejon largimin e 15 deputetëve të saj në partinë e qendrës “Iji” ka shkaktuar debate edhe në seancën e parlamentit, nga ku presidenti Erdogan u largua i tensionuar.

Mediat turke raportojnë se qëllimi i opozitës është të rikthejë në presidencë Abdullah Gyl.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!