Është shpirti i Milanit, ja si e shpërblen ekipi kuqezi Cutronen – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
8 °C

Është shpirti i Milanit, ja si e shpërblen ekipi kuqezi Cutronen

13:37 | 11 Shkurt 2018

AC Milan do të i ofrojë sulmuesit të  tyre yll, Patrick Cutrone një marrëveshje të re, raportojnë sot mediat në Itali, përcjell ORAinfo.

19-vjeçari nënshkroi një kontratë me AC Milan vetëm disa muaj më parë, por shfaqjet e tij të mëdha këtë sezon kanë bindur shefat e rossonerëve për t’i ofruar atij një marrëveshje tjetër të re.

Cutrone do të ofrohet një pagë-ngritje dhe bisedimet me shoqëruesit e lojtarit kanë filluar tashmë.

19-vjeçari ka 12 gola dhe në 28 paraqitje me AC Milan deri më tani këtë sezon dhe kontrata e tij aktuale skadon në 2021.

AC Milan nuk mund të zgjasë gjatësinë e kontratës, por është i vendosur të ofrojë sulmuesin e yllit një kontratë të re .

Nënshkrimi i lojtarëve të Andre Silva dhe Kalinic i kushtoi AC Milan mbi 50 milionë euro verën e kaluar, por Cutrone, produkt i akademisë së klubit, ka qenë sulmuesi më i mirë i Milanit këtë sezon dhe klubi dëshiron ta shpërblejë atë për atë që ai ka bërë në sezoni  e parë të lartë të karrierës së tij./ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!