Fenomeni i rrallë në këtë vend, pema rrjedh ujë – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
9 °C

Fenomeni i rrallë në këtë vend, pema rrjedh ujë

11:31 | 08 Shkurt 2018

Në fshatin Dinosha të Malit të Zi ekziston një pemë nga e cila rrjedh uji.

Ky fenomen zakonisht shkaktohet nga reshjet e bollshme, të cilat i tejkalojnë burimet nënujore, dhe presioni shtesë spërkatet në sipërfaqe, së bashku me rrënjët e pemëve, raporton “b92”.

Druri i treguar në video ishte i zbrazët, kështu që në një moment uji filloi të rrjedh nga ai.

Banori lokal Emir Hakramaj thotë se ky fenomen ekziston rret 20-25 vjet, ndoshta më gjatë dhe se pema është rreth 100 deri në 150 vjeç.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!