Fillojnë të reshura të mëdha të borës, pritet gjendje ‘alarmante’… – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
6 °C

Fillojnë të reshura të mëdha të borës, pritet gjendje ‘alarmante’…

09:42 | 14 Nëntor 2017

Në shumicën e vendeve të Ballkanit ka rënë borë e dendur nga 15 deri në 50 centimetra.

Në Sarajevë ka rënë borë dhe meteorologët paralajmërojnë se gjatë mbrëmjes të reshurat do të shtohen duke e quar vendin në një alarm të “verdhë”, përcjell Indeksonline.

Temperatura në Sarajevë është dy gradë, dhe gjatë natës ajo do të bjerë nën zero.

Bora pritet të bie edhe në ditët e ardhshme, raporton Klix.ba. Lartësia e parashikuar e mbulimit të dëborës është midis 5 dhe 15 centimetra.

Përndryshe, borë ka rënë edhe në Slloveni dhe Kroaci, dhe një pjesë të Mal të Zi.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!