Finalja e madhe, formacionet e mundshme Real Madrid- Liverpool – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
8 °C

Finalja e madhe, formacionet e mundshme Real Madrid- Liverpool

11:13 | 26 Maj 2018

Sot sytë e ndjekësve të futbollit janë të gjthë nga Kievi i Ukrainës, ku vetëm pak orë na ndajnë nga finalja e madhe e Champions League.

Kompionët në fuqi, Real Madrid do të përballen me gjigantët anglez, Liverpool që kërkon të rimarri titullin për herë të gjashtë pas shumë vitesh.

Ndërkohë në mediat sportive po bëhen bilancet e fundit për këtë ndeshje ku janë publikuar formacionet e mundshme tek të dyja skuadrat.

Trajneri i Real Madrid, Zinedine Zidane pritet të luaj me formacionin 4-3-1-2.

Ndërkohë Jurgen Klopp prite të luaj me formacionin e njëjtë 4-3-3.

Formacionet e mundshme të të dy skuadrave.

Real Madrid: Navas; Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo; Casemiro, Kroos, Modrić, Isco; Ronaldo, Bale.

Liverpool: Karius; Alexander-Arnold, Van Dijk, Lovren, Robertson; Henderson, Milner, Ëijnaldum; Mané, Firmino, Salah.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!