Fitorja në minutën e fundit, Gattuso shpërthen me deklarata! – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
3 °C

Fitorja në minutën e fundit, Gattuso shpërthen me deklarata!

00:09 | 05 Nëntor 2018

Ekipi i Gennaro Gattuso ka shënuar një fitore të madhe si mysafirë të Udinese. Me golin në minutën e fundit të ndeshjes nga Romagnoli, Milan arrit ta shënojë fitorën e tretë radhazi në kuadër të Serie A.

Pas ndeshjes ka fol edhe trajneri Gennaro Gattuso. Ai tha se ekipi i tij e meritoi fitorën.

“Ne vuajtëm, kishim mungesa, por mendoj se e merituam fitoren”, tha Gattuso pas ndeshjes, përcjell ORAinfo.

Me këtë fitore Milan momentalisht ka 21 pikë dhe gjendet në vendin e katërt në Serie A, aq sa ka edhe Lazio.

Ndeshjen e ardhshme në Serie A, Milan e luan para shikuesve të vet ku e pret kampionin në fuqi të Serie A, Juventusin. /ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!