Formacionet Arsenal- Milan, befasi e madhe me Andrea Sliven – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
5 °C

Formacionet Arsenal- Milan, befasi e madhe me Andrea Sliven

11:43 | 13 Mars 2018

Arsenal dhe Milan do të ndeshën të enjten në Londër në kuadër të Ligës së UEFA-s.

Milan udhëton në Londër pas një disfate me rezultat 2:0 në San Siro javën e kaluar, shkruan ORAinfo.

Andaj, klubit të Gattuso i duhet të shënojnë dy herë për të barazuar rezultatin në Londër.

Mediat italiane kanë publikuar formacionet e mundshme të të dy skuadrave.

Trajneri i Milanit Gattuso pritet që të mos startojë me Andrea Silvan në sulëm edhe pse ky i fundit arriti të shënoj në fitoren e fundit të Milanit në Serie A.

Milan (4-3-3): Donnarumma; Calabria, Bonucci, Romagnoli, Rodriguez; Kessié, Biglia, Bonaventura; Suso, Cutrone, Calhanoglu. Të gjithë: Gattuso.

Arsenal (4-3-3): Ospina; Bellerin, Mustafi, Koscielny, Kolasinac; Ramsey, Xhaka, Wilshere; Mkhitaryan, Ëelbeck, Ozil. Të gjithë: Wenger. /ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!