FSK do ta mbroj Kosovën, parasheh pakoja ligjore – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
3 °C

FSK do ta mbroj Kosovën, parasheh pakoja ligjore

11:04 | 09 Nëntor 2018

Kuvendi i Kosovës javë me aprë ka miratuar projektligjin që parasheh krijimin e ushtrisë së Kosovës.

Pakoja e re ligjore për FSK-në është për mbrojtje të Kosovës dhe në pajtim me Kushtetutën.

Në Qendrën Mediale në Çagllavicë, po mbahet debati publik për pakon e Projektligjeve për Forcat e Sigurisë së Kosovës, me pjesëtarët e komunitetit joshqiptar.

Këtë debat e ka organizuar Komisioni i Kuvendit të Kosovës për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrje të Forcës së Sigurisë së Kosovës në bashkëpunim me Institutin për afirmim të marrëdhënieve ndër-etnike, njofton Klan Kosova.

Kryetari i këtij Komisioni, Haxhi Shala, ka thënë se pakoja e re ligjore për FSK-në është për mbrojtje të Kosovës dhe në pajtim me Kushtetutën.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!