Futbolli në zi, vdes trajneri i njohur francez – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
8 °C

Futbolli në zi, vdes trajneri i njohur francez

13:45 | 24 Prill 2018

Ish selektori i famshëm francez, Henri Michel ka ndërruar jetë në moshën 70 vjeçare. Michel e drejtoi Francën gjatë viteve 1984-1988, para se të bëhej trajner i PSG-në.

Më pas ai ka drejtuar edhe shumë përfaqësuese tjera si, Kamerunin, Marokun, Arabinë, Tunizinë, Bregun e Fildishtë, Guinean e Kenian.

“Henri Michel, një kolos i futbollit francez, na la në mëngjes,”thuhet në njoftimin e Federatës Franceze.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!