Galaxy S9- iPhone X, gjeni dallimin – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
12 °C

Galaxy S9- iPhone X, gjeni dallimin

16:19 | 21 Nëntor 2017

Samsung ka filluar që tani të prodhojë sa më shpejtë Galaxy S9, me një raport që pretendon se prova e prototipit është zhvilluar gjatë tetorit. Pas daljes në treg të iPhone X, Samsung është duke u përgatitur të kundërpërgjigjet sa më shpejtë.

Sipas disa burimeve të drejtuesve të kompanisë, celulari i ri do të ketë një kamerë dyshe, do të jetë më i shpejtë dhe do të ketë shumë stile të reja…si iPhone X.

Thashethemet e fundit thonë se Galaxy S9 do të ketë një kamerë dyshe mbrapa, një sensor me shenjën e gishtit që do të vendoset poshtë kamerës dhe jo pranë saj.

Celulari pritet të jetë me çipin Snapdrag 845 të Qualcomm, dhe Samsung ka zbuluar se do të përdorë një procesor të ri të 10nm, përcjell GSh.

Për sa i përket stileve si te iPhone X, është e paqartë nëse Galaxy S9 do të përfshijë Face ID si Apple. Por Samsung pritet ta përdorë atë teknologji në të ardhmen e afërt.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!