Galaxy S9 Mini vjen së shpejti për adhuruesit e Samsungut – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
14 °C

Galaxy S9 Mini vjen së shpejti për adhuruesit e Samsungut

16:41 | 09 Prill 2018

Samsung Galaxy S9 Mini duket se po vjen dhe pavarësisht nga emri që ka, është duke u formuar si një hit i madh për specifikat që do t’i sjell.

Herën e fundit Samsung lansoi një telefon të këtij lloji ishte Galaxy S5 Mini. Asnjëherë nuk kemi parë një version më të vogël të ‘vëllezërve’ nga gjiganti koreano-jugor.

Kjo mund të ndodhë për shkak se njerëzit dëshironin telefon më të vogël, por nuk u kufizuan në specifikimet që duhej të ishin për telefonat mini. Galaxy S9 Mini mund ta sjell atë me disa specifika mbresëlënëse. Për më shumë, Apple thuhet se lëshon një iPhone SE 2 së shpejti, kështu që ky hap paraprirës nga Samsung ka kuptim.

Sipas një liste të Geekbench ne mund të presim që Samsung Galaxy S9 mini të dal në 4 GB RAM, mjaft për çdo nevojë teknologjike të trendeve të tanishme. Pajisja do të jetë e drejtuar nga okta-core Qualcomm Snapdragon 660 CPU që do të thotë një Adreno 512 GPU. Pra, të gjitha këto shumë shpejt.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!