Gattuso i lë të habitur fansat, ja sa lojtarë të rinj do të i sjell në ‘San Siro’ – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
14 °C

Gattuso i lë të habitur fansat, ja sa lojtarë të rinj do të i sjell në ‘San Siro’

22:30 | 16 Prill 2018

AC Milan po planifikon të sjellë disa futbollistë në verë.

Rossonerët nënshkruan me 11 lojtarë përpara fillimit të sezonit aktual dhe megjithëse jo aq shumë lojtarë do të kalojnë në San Siro gjatë verës së ardhshme të transferimit të verës, AC Milan me siguri do të sjellë disa fytyra të reja në përpjekje për t’u kthyer në krye të Italisë dhe futbollit evropian,përcjell ORAinfo.

Duke folur pas barazimit 0-0 të Rossonerëve kundër Napolit, Gattuso zbuloi se çka klubi duhet të bëjë në dritaren e transferimit të verës.

” Sezonin e ardhshëm do të na duhet 2/3 më shumë lojtarë për të bërë një hap përpara “, ka treguar trajneri italian.

 

Milan ka përfunduar tashmë nënshkrimin e Pepe Reina dhe Ivan Strinic, por Gattuso kërkon që disa lojtarë të rinj të arrijnë në San Siro në fund të sezonit.

Kuptohet që Gattuso kërkon një mbrojtës, një sulmues dhe një mesfushor të ri qendror./ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!