Gjashtë të vdekur pas tërmetit – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
6 °C

Gjashtë të vdekur pas tërmetit

22:29 | 12 Nëntor 2017

Të paktën gjashtë persona kanë mbetur të vdekur dhe shumë të tjerë të plagosur pas një tërmeti me magnitudë 7.3 shkallësh që goditi rajonin kurd të Irakut pranë kufirit iranian.

Tërmeti goditi pjesën më të madhe të Irakut të veriut dhe kryeqytetin Bagdad të dielën, dhe gjithashtu shkaktoi dëme në fshatrat përtej kufirit në Iran, transmeton Klan Kosova.

Sipas një meteorologjie irakiane, nuk pati njoftime të menjëhershme të viktimave në Irak pas tërmetit.

Epiqendra raportohet se ishte në Penjëin, provincë e Sulaimaniyah e cila është në rajonin gjysmë autonom të Kurdistanit shumë afër kufirit iranian, transmeton Klan Kosova.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!