Gjatë lindjes vdes nëna, por i shoqi i thotë dy fjalë që e sjellin atë në jetë! – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
7 °C

Gjatë lindjes vdes nëna, por i shoqi i thotë dy fjalë që e sjellin atë në jetë!

21:47 | 13 Mars 2018

Doug dhe Melani Pritchard prisnin femijen e tyre te dyte. Shtatezania e Melanis kishte pasur ecuri normale por kur shkoi ne maternitet cdo gje ndryshoj.

Melanie njoftoi infiermeren qe nuk ishte mire dhe se i merreshin mendt. Doktorri nuk po e kuptonte shkakun e gjendjes se saj jo te mire.

Gjerat rrodhen shpejt dhe zemra e saj ndaloi. Melani kishte nje semundje qe i ndodh 1 ne 80000 raste. Besohet se shkaktohet nga lëngu amniotik që vjen në kontakt me qelizat e gjakut të nënës. Lëngu amniotik përmban shumë albumine dhe grimca që, kur përfundojnë në gjakun e nënës, besohet të shkaktojnë një reagim tepër të shpejtë dhe të papritur që ndodhi Melanis.

Melanie mori kujdesin emergjent dhe foshnja e saj u lind me sukses nga operacioni cezarian. Por Melanie u shpall e vdekur dhe anëtarët e familjes erdhën për ti dhene lamtumirë nënës, gruan dhe vajzën se tyre të dashur.

Por 24 orë më vonë, ndodhi diçka që shokoi të gjithë Mjekët i thanë Dougit të bëheshin gati të thonë lamtumirë gruas së tij. “Nëse ende ke forcën për të luftuar, fillo të luftosh” i pëshpëriti ai Melanis.Dhe duket se ato pak fjalë i dhanë Melanie fuqinë që duhej. Pothuajse 24 orë më vonë, Melanie rifitoi vetëdijen dhe hapi sytë.

Doug i tregoi asaj një foto të vajzës së tyre, Gabriellës, e cila kishte mbijetuar kundër të gjitha gjasave, ndërsa Melanie luftonte për jetën e saj. Është e vështirë të imagjinohet gëzimi që duhet të ketë ndjerë ky çift. Disa orë më vonë, Melanie ishte në gjendje të merrte frymë vetëm.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!