Gjukanoviq shpall fitoren – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
12 °C

Gjukanoviq shpall fitoren

21:49 | 15 Prill 2018

Partia Demokratike e Socialistëve ka shpallur fitoren në zgjedhjet e sotme presidenciale.

Deputeti i kësaj partie, Milos Nikoliq thotë se bazuar në 80 për qind të votave të numëruara, Milo Gjukanoviq prin me mbi 54 për qind të votave.

Sipas tij, Gjukanoviq korri një fitore historike duke qenë ‘i vetëm kundër të gjithëve’.

Ndërkohë mbështetësit e kësaj partie kanë nis festën.

 

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!